Wrzesień 21 2017 15:47:41
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Witamy na stronie internetowej Osiedla Zamość we Wronkach
Powstanie tej witryny pozwoli na bliższy kontakt z mieszkańcami, szczególnie naszego Osiedla.
Postaramy się na bieżąco przekazywać informacje, które powinny zainteresować oglądających te stronę.
Mamy nadzieję, że uzyskane tutaj informacje pozwolą na pogłębienie wiedzy o naszym otoczeniu i zdobyć aktualne wiadomości .


Powołany 24 lutego 2011 r. Zarząd Osiedla Zamość ma za zadanie zgodnie ze statutem, zaspokajać zbiorowe potrzeby wspólnoty samorządowej zamieszkującej na Osiedlu Zamość.

Będziemy współpracować z różnymi organizacjami, stowarzyszeniami, organami administracji samorządowej itp.

Sprawy dotyczące strony internetowej oraz Osiedla Zamość prosimy przesyłać na adres osiedlezamosc@gmail.com odpowiemy na państwa pytania i w razie jakiś potrzeb spróbujemy złożyć odpowiednie pismo w UMiG Wronki.
"Promocje" na Osiedlu Zamość - zapraszamy
Dzień Dziecka 2017 - zapraszamy
Boże narodzenie 2016


Zakończenie wakacji 2016 na Zamościu - zapraszamy!

Kliknij, aby powiększyć plakat


Dzień Dziecka 2016 - relacja
Sobotnie popołudnie długiego weekendu rozpieszczało wronczan słoneczną pogodą. Aura zdecydowanie sprzyjała Zarządowi Osiedla Zamość w organizowaniu Dnia Dziecka na swoim osiedlu.

Festyn rozpoczął się mini - turniejem piłkarskim dzieci w wieku szkół podstawowych. Do turnieju zgłosiły się cztery sześcioosobowe zespoły piłkarskie, które na potrzeby turniejowe przyjęły nazwy: ?Czarne Wrony?, ?Jadowite Żmije?, ?Katalonia Zamość? i "Błękitni Wronki". Mecze rozgrywane były systemem ?każdy z każdym?, a sędziowie Sebastian Duks i Tomasz Cyran zadbali o sprawną organizację turnieju. Najskuteczniejszą drużyną turnieju okazał się zespół "Jadowite Żmije". Nie wynik jednak, a dobra zabawa i gra fair-play liczyła się w tym turnieju, stąd jednakowe medale i upominki dla wszystkich drużyn wręczył Przewodniczący Osiedla Zamość, Jacek Janicki.

W części boiska piłkarskiego rozstawiono obozowisko wczesnośredniowieczne, przy którym członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Sierakowa prezentowali pokazy wojów, strojów, uzbrojenia, a dzieci mogły też posłuchać opowieści o egzystencji, zwyczajach oraz sztuce walki ludzi z okresu średniowiecza.

Dla najmłodszych przygotowano szereg konkurencji sportowych i zabawowych, a nad ich sprawnym przeprowadzeniem czuwali członkowie Zarządu Osiedla Zamość: Wioleta Kozłowska z grupą zuchów i harcerzy, Ernest Frankowski i Damian Zastróżny. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami i drobnymi upominkami.

Na zamojskim festynie, gościnnie wystąpiła Ania Biedziak z Wróblewa, która zaprezentowała niezwykle ciekawy i dowcipny tekst gwarowy ze zbioru felietonów pt. "Blubry Starego Marycha". Po swoim występie, Ania wraz z prowadzącym festyn, Jurkiem Śmiłowskim przeprowadzili konkurs gwarowy, w którym wzięły udział dzieci i dorośli. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słownikami gwary poznańskiej, a przedstawiciel jednego ze sponsorów festynu, "Hotelu Wartosław", wręczył dwa vouchery na romantyczną kolacje do swojej restauracji hotelowej.

Festynowi na Zamościu towarzyszyła wspaniała słoneczna pogoda, więc gdy na boisko osiedlowe przyjechał wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach, dzieci mogły w pełni korzystać z atrakcji przygotowanych przez strażaków. Dzieci siadały za kierownicą wozu bojowego, mogły założyć hełm strażacki lub tryskać wodą z węża strażackiego.

Kolejną atrakcją festynu była przejażdżka samochodem wojskowym oraz możliwość zaprezentowania swoich możliwości na strzelnicy sportowej rozstawionej przez grupę rekonstrukcyjną "ASG Szara Piechota".

Podczas trwania festynu, tradycyjnie prowadzona była zbiórka nakrętek dla wymagającej rehabilitacji, Zuzi Kaszkowiak z Popowa. Równolegle, przez członków wronieckiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce prowadzona była też zbiórka karmy i koców dla bezdomnych zwierząt.

Dzieci, dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mogły do woli korzystać z szaleństw na zamkach dmuchanych.

Animatorka z Zamościa, pani Ania Hanysz prowadziła też z dziećmi warsztaty twistowania, czyli modelowania dowolnych figurek z podłużnych balonów. Atrakcja ta przyciągnęła tłumy dzieci, a wraz z nimi zainteresowanych rodziców. Zwieńczeniem festynu z okazji Dnia Dziecka, była dyskoteka dla dzieci i młodzieży oraz zabawa taneczna którą poprowadził DJ Creed.

Zarząd Osiedla Zamość dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy organizacji festynu. Na szczególne podziękowania zasłużyli:

- Urząd Miasta i Gminy Wronki;
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Wronki;
- Wroniecki Ośrodek Kultury;
- Przedsiębiorstwo Komunalne we Wronkach;
- Hotel Wartosław;
- Firma DAVIDOFF - artykuły lakiernicze, mieszalnia lakierów samochodowych, części samochodowe, naprawy pojazdów, konserwacja i pranie tapicerek samochodowych, przewozy autokarowe;
- Karczma Bracka- Bartek Roszak;
- Sklep "Groszek" - Gerard Koput;
- Usługi Transportowe - Radek Smolarkiewicz.

Tekst i zdjęcia: Zarząd Osiedla Zamość

Dzień Dziecka 2016

Dzień Dziecka 2016 - zapowiedź
Konkurs plastyczny "Zamość w oczach dziecka"

Skrócony regulamin:
1. Inicjatorem konkursu jest Zarząd Osiedla Zamość wraz z Urzędem Miasta i Gminy Wronki
2. Konkurs skierowany jest dla dzieci mieszkających na terenie gminy Wronki, które nie ukończyły 13 roku życia
3. Celem konkursu jest promocja Osiedla Zamość
4. Inicjatorzy konkursu powołują jury w co najmniej 3 osobowym składzie, którego zadaniem jest ocena prac i wyłonienie zwycięzców
5. Prace powinny nawiązywać do Osiedla Zamość, można je wykonywać dowolną techniką
6. Pracę należy wykonać minimum w formacie A4
7. Jeden uczestnik może oddać maksymalnie 2 prace
8. Prace należy zgłosić 28 maja 2016 roku do godziny 17 podczas imprezy o nazwie "Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka" w specjalnie do tego przygotowanym miejscu
9. Jury przyzna nagrody za I, II i III miejsce. Decyzja jury jest ostateczna
10. Warunkiem odebrania nagrody jest obecność podczas ogłoszenia wyników, które jest przewidziane na godzinę 17
Święconka na Zamościu
Dziś, 26 marca 2016 roku przy figurze Chrystusa Króla mieszkańcy spotkali się na tradycyjnej święconce.

Pokarmy poświęcił ks. proboszcz Janusz Małuszek. Poniżej fotorelacja autorstwa Jana Kwaśnego.

Święconka 2016

Wielkanoc 2016
Sprawozdawcze na Zamościu z miłym akcentem
W sobotę 5 marca w Hotelu Olympic we Wronkach odbyło się zebranie mieszkańców os. Zamość. Zebranie sprawozdawcze Zarządu Osiedla Zamość za rok 2015 r. otworzył Przewodniczący Zarządu Osiedla Jacek Janicki.

W zebraniu uczestniczyli także: z-ca burmistrza Robert Dorna, komendant Straży Miejskiej Paweł Mazurczak oraz radny Tomasz Cyran. Radny Jerzy Śmiłowski był nieobecny, ale usprawiedliwiony. Zaproszenie wysłano także do Komisariatu Policji we Wronkach. Niestety, żaden policjant na spotkaniu się nie pojawił.

Na wstępie burmistrz Dorna wręczył tradycyjny miód, a także podziękował za dotychczasową pracę społeczną na rzecz lokalnego środowiska (na wniosek Zarządu Osiedla) p. Mirosławie Królskiej. Do życzeń przyłączył się Przewodniczący Osiedla Zamość Jacek Janicki, wręczając inny drobny upominek.Następnie Przewodniczący ZOZ zaproponował kandydatury: na przewodniczącego zebrania Jana Kwaśnego oraz sekretarza Violettę Kozłowską. Dalej zebraniu przewodniczył Jan Kwaśny. Po zapoznaniu zebranych z programem zebrania powołano komisję skrutacyjną. Przewodniczący zebrania poprosił Jacka Janickiego o odczytanie sprawozdania z działalności Zarządu Osiedla Zamość za 2015 r. Pełna treść sprawozdania znajduje się tutaj. Po odczytaniu sprawozdania przystąpiono do głosowania za przyjęciem sprawozdania oraz udzielenia Zarządowi absolutorium. Za przyjęciem sprawozdania i udzielenia absolutorium Zarządowi Osiedla Zamość głosowało sto procent zebranych.

W kolejnym punkcie zebrania przewodniczący zebrania przedstawił zakres zaawansowania robót przy budowie parku przy ul. Nadbrzeżnej m.in.: do ukończenia robót potrzebne jest wykonanie instalacji oświetleniowej wraz z przyłączem energetycznym, wyrównanie terenu pomiędzy ścieżkami, uzupełnienie nasadzeń drzew, zasianie trawy oraz przedstawił szczegółowy plan na 2016 r. Przewodniczący po przedstawieniu zaawansowania robót wnioskował do zebranych, aby z budżetu osiedla Zamość przeznaczyć kwotę 2,5 tys. zł. na niwelację terenu. Wniosek poddano pod głosowanie. Przeciw finansowaniu niwelacji terenu z budżetu osiedla była jedna osoba, pozostali głosowali za.W punkcie wolne głosy i wnioski zebrani zadawali pytania burmistrzowi i komendantowi Straży Miejskiej. Dotyczyły one spraw porządkowych, bezpieczeństwa, a także budowy małej architektury. P. Violetta Kozłowska wystąpiła z inicjatywą utworzenia na Osiedlu Zamość Środowiskowej Drużyny Harcerskiej oraz reaktywacji Koła Gospodyń. Działalność tych organizacji ma być możliwa po wybudowaniu budynku kulturalno-socjalnego. Inicjatywa została pozytywnie przyjęta. Zebrani mieszkańcy pozytywnie ocenili zaangażowanie Zarządu Osiedla w działaniu na rzecz lokalnej społeczności.

J.K.